ביקורת מבנים

כאשר מסתכלים מהצד על מבנה כלשהו אי אפשר להסיק שום מסקנה באשר לאופי הבנייה שלו, המצב של התשתיות והאם אפשר להגדיר אותו כראוי ומתאים לשימוש – מגורים, תעשייה, מסחר או עסקים. על מנת לבחון לעומק את המצב של המבנה צריך להזמין למקום איש מקצוע מנוסה ומיומן מהתחום של ביקורת מבנים שיש לו ידע הנדסי נרחב ויש לו את הידע והכלים לבחינת פנים המבנה, מה שאדם ממוצע לא יכול לעשות. לאחר שהוא יגיש את חוות הדעת המקצועית שלו אפשר יהיה לקבל החלטות בנוגע לשימוש במבנה ולהבין האם אפשר לעשות בו שימוש או שמא צריך קודם כל לבצע בו תיקונים או שינויים.

אילו פעולות נכללות בבדיקה של ביקורת מבנים?

על מנת להבין האם מבנה זה או אחר מתאים וראוי לשימוש צריך לבחון בו לא מעט דברים – מה מצב התשתיות (חשמל, מים, ביוב, תקשורת וגז), מה מצב האיטום בכל הדפנות מבפנים ומבחוץ, האם הוא עומד בתקנים כאלה ואחרים שנדרשים מטעם השימוש המיועד בו והאם אין הוא מהווה שום סוג של סכנה למי שישהה בו. לשם כך יגיע למקום צוות עובדים מתחומים שונים ומומחה של ביקורת מבנים שיאגד את כל הממצאים על מנת להגיש חוות דעת מקצועית מרוכזת. לאחריה יוכלו בעלי המבנה לקבל את ההחלטות הרלוונטיות בנוגע לאכלוס או שימוש במבנה המדובר.

החשיבות של ביצעו ביקורת מקצועית ומעמיקה בכל מבנה

יש מקומות שבהם ביצוע ביקורת מבנים אינה מומלצת אלא חובה. בנוסף יותר ויותר לקוחות פרטיים פונים אל חברות בנייה והנדסה ומזמינים שירותים אלה לפני שיעברו דירה למשל, על מנת לוודא שהדירה במצב טוב לרבות התשתיות והיסודות שאינם נראים לעין והם עצמם חסרי ידע שיכול לעזור להם לקבל החלטה. לאחר שהם יקראו את חוות הדעת הם יוכלו להחליט אם הם ממשיכים בתהליך של קניית הנכס למשל או מתמקחים על המחיר שלו בשל מצבו.

מתעניינים בשירות של ביקורת מבנים? חברת ABN היא הכתובת שלכם, עם ניסיון רב בביצוע ביקורות אלה והגשת חוות דעת מומחה מקצועיות ברמה גבוהה.

 

ביקורת מבנים מחיר

כאשר מדברים על התחום של ביקורת מבנים מתכוונים לבדיקות שונות שקשורות למבנה ולקבלת ההחלטה האם הוא ראוי או מתאים לשימושים שונים. ביקורת מבנים מחיר יהיה מגוון ולא אחיד, שכן עבור כל מבנה יהיה צורך בבדיקות אחרות או לעשות שימוש בכלי עבודה ובטכנולוגיות אחרות. על מנת לתת ללקוח הצעת מחיר לבדיקת הביקורת צריך מהנדס או נציג של חברת הנדסה ובניין להגיע אל המבנה המדובר כדי לראות אותו ולהבין בדיוק אילו בדיקות נדרשות על מנת לאמוד את המצב שלו בצורה הכי מדויקת ואמיתית. חשוב להבין שהממצאים של ביקורת מבנים יכולים להיות קשורים לשמירה על חיי אדם ומכאן החשיבות להגיע אליהם לעומק.

איך נקבע ביקורת מבנים מחיר הגיוני ונוח ללקוח?

כאמור, אין מחירון אחיד לתהליך הנדסי של ביקורת מבנים וכל לקוח שמתעניין בשירות הזה צריך שאיש מקצוע יגיע אל המקום ויכוון אותו לבדיקות הספציפיות שצריך יהיה לבצע על מנת להפיק את הממצאים הנכונים והמדויקים. השירות של ביקורת מבנים מחיר סופי ייקבע על פי הסכום של כלל הפעולות שיהיה צורך לבצע. יש תהליכים שקשורים אך ורק לתשתיות של המבנה ויש כאלה שגם יבחנו את האזור או השכונה, בדומה לבדק בית לפני מעבר דירה. מכאן שהצעת מחיר ספציפית צריכה להיות מוגשת לכל לקוח בנפרד.

החשיבות של ביצוע ביקורת במבנה

מגוון רחב של ממצאים יכולים לעלות כאשר תתבצע ביקורת מעמיקה ויסודית של מבנה זה או אחר. ביקורת מבנים מחיר לא צריך להוות שיקול, שכן יש מקרים שבהם הממצאים יכולים להיות ההבדל בין מבנה בטוח לשימוש לבין מבנה שעלול להוות סכנה למי שישהה בו. מי שמעוניין לבצע את התהליך של הבדיקה יודע שהוא רוצה לדעת שהמבנה המדובר מתאים למגורים או עסקים ולכן המחיר יהיה השקעה שממנה אפשר יהיה ללמוד לא מעט על המבנה עצמו וכמובן יענה על השאלה אם נדרשת עבודה מקדימה לפני השימוש במבנה.

ביקורת מבנים מבצעים דרך חברת ABN בניהולו של אביעד ניסים, מהנדס עם ידע נרחב בתחום הבנייה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

פיקוח בנייה
פיקוח ובקרת איכות

פיקוח יעיל ומקצועי שתפקידו לפתור בעיות ולצמצם הוצאות בדק, חיסכון של לפחות 50% באמצעות פיקוח יעיל ומקצועי המסתמך על מערכות טכנולוגיות שמספקות מידע לאורך כל שלבי הביצוע ניתן למנוע את

קרא עוד >>
בדק בית לדירה חדשה מקבלן
בדק בית דירה חדשה

בדק בית ששם את האינטרס שלכם במקום הראשון! במחקר שנערך על ידי חוקרים מטעם הטכניון נמצא כי ב-100% מהדירות החדשות ישנם ליקויי בניה, חלקם ליקויים קטנים שאותם יכול כל אדם

קרא עוד >>
פיקוח דיירים

פיקוח מקצועי שדואג לשמור על אינטרס הדיירים, ופיקוח על התקדמות הפרויקט בהתאם לתוכניות! עם ניסיון בפיקוח וליווי בעשרות פרויקטים של התחדשות עירונית אנו מספקים מעטפת מקצועית שדואגת לפקח על עבודת

קרא עוד >>