פיקוח הנדסי

מהנדס בכיר ומנוסה הוא דמות מפתח בכל תהליך בנייה או שיפוצים. הוא זה שצריך לבצע פיקוח הנדסי שהוא וידוא התאמה בין התוכניות והשרטוטים שהוכנו לבין הביצוע הלכה למעשה בשטח. לשם כך נדרש ידע הנדסי נרחב, ניסיון רב בביצוע פעולות דומות, ניסיון גם בפרויקטים אחרים כמו ליווי תהליכים או ניהול אתרי עבודה ועובד. במידה ואין בנמצא איש מקצוע שיכול לפקח על פרויקט זה או אחר אפשר ומומלץ לפנות אל חברה חיצונית שעוסקת בתחום זה ומציע גם את שירותי הפיקוח באתר הבנייה של הלקוח. במידה וקורים שינויים תוך כדי העבודה – המפקח יהיה זה שינחה על המשך הדרך.

מה חשוב לדעת על פיקוח הנדסי?

אחריות רבה מוטלת על מי שעוסק בתחום של פיקוח הנדסי, שכן הוא זה שמלווה את הפרויקט וההכנה שלו כבר משלבי התכנון, דרך העבודה והביצוע ועד לסיומו המוצלח של הפרויקט בדיוק כמו שרצוי ותוכנן על הנייר. מי שמבצע את הפיקוח עומד בקשר עם כל המנהלים, הקבלנים ואנשי המקצוע ואם אפשר לדמות את אתר העבודה לתזמורת הרי שהמהנדס המפקח הוא המנצח. הוא ידאג שכל בעל מקצוע יבצע את המוטל עליו בדיוק בזמן, ישים לב להתקדמות בלוח הזמנים וכמובן ידאג לכמויות של חומרים או כלי עבודה. במקרים מסוימים הוא גם יהיה נוכח בעת חתימה על חוזים מול הקבלנים.

לא מתחילים לעבוד ללא מהנדס בכיר צמוד שיפקח

שום אתר בנייה או שיפוצים לא יכול להיות פעיל ללא מהנדס בכיר שיכיר כל פרט ופרט בתוכניות ויבצע פיקוח הנדסי צמוד ומותאם לפרויקט. הוא יכיר כל מה שאמור להתבצע, יכיר את לוחות הזמנים, בקשות או דרישות ספציפיות שקיימות ויכין עבור עצמו תוכנית עבודה מסודרת שתבטיח שהפרויקט יהיה מוצלח, יעמוד בזמנים ושהתוצר המוגמר יהיה בדיוק זה שהלקוח ממתין לו בקוצר רוח. כל אלה יכולים להתבצע ולהתקבל רק עם פיקוח צמוד מצד מהנדס מנוסה.

רוצים לדעת יותר על פיקוח הנדסי? פנו אל חברת ABN, חברת הנדסה ויזמות מובילה ומוכרת שמציעה מגוון שירותים לתהליכי בנייה ושיפוצים.

פיקוח בניה הנדסי

מי שיכול לבצע פיקוח בניה הנדסי הוא מהנדס בנייה בכיר שיש לו ידע נרחב וניסיון עשיר במגוון תחומים ופעולות שקשורות לענף הבנייה והשיפוצים. הוא יכיר את אופן העבודה באתרי בנייה, יבין לעומק את התהליכים שצריכים להתבצע, את סדר הפעולות הנדרש ואת העמידה המוקפדת בלוחות הזמנים. מדובר בתפקיד שיש לו הרבה מאד אחריות ולכן מדובר באיש מקצוע שכבר עשה דברים בתחום ולא במישהו מתחיל. מפקח מנוסה ומיומן הוא ההבטחה שכל הפרויקט יבוצע בדיוק על פי התכנונים והציפיות ושהמבנה הסופי יעמוד בקריטריונים המהותיים שקשורים גם בבטיחות, סטנדרטים גבוהים וכל מה שצריך כדי שהמבנה יהיה איכותי.

מה כולל התפקיד של פיקוח בניה הנדסי?

כאמור, מדובר בתפקיד שיש לו חשיבות גבוהה, שכן מי שמפקח על אתר עבודה או שיפוצים הוא בעצם מנהל האתר והוא זה שאחראי שכל פעולה מתבצעת בזמן הנכון שלה ועל פי כל התכנונים והשרטוטים שהוכנו בטרם יצאה העבודה לדרך. אין אתר עבודה שתהיינה בו עבודות ללא איש מקצוע בתפקיד של פיקוח בניה הנדסי שיאשר מתי אפשר להתחיל לעבוד, מתי צריך לעצור מכל סיבה שהיא, האם צריך לבצע שינויים בתכנונים השונים ועוד. הוא זה שכל החלטה תעבור דרכו על מנת שאפשר יהיה להתבסס עליה ולקבל החלטות חשובות נוספות. כעת קל יותר להבין מדוע מדובר במשימה מהותית וקריטית.

החשיבות של פנייה אל מהנדס ותיק ומנוסה

כאשר מבינים לעומק מה דורש התפקיד – קל יותר להבין מדוע לא כל מהנדס יכול להציע גם שירותי פיקוח בניה הנדסי אלא זה חייב להיות מהנדס בכיר, מנוסה ו-ותיק בתחום. ישנן אפשרויות לשכור את השירותים של חברה מקצועית שעוסקת בפיקוח הנדסי וכך מהנדס מטעמה יהיה זה שינהל את אתר העבודה וכך כל העבודות יתבצעו בדיוק כמו שצריך. מה שחשוב זה לבחור בקפידה את החברה ולוודא ניסיון רב ומומחיות בתחום.

חברת ABN בניהולו של אביעד ניסים, מהנדס בכיר ומנוסה מציעה שירותי פיקוח הנדסי לכל סוג של עבודה ומומלץ לקבוע פגישה ולהתרשם מהניסיון הרבה של החברה בתחום זה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

בדק בית לדירה חדשה מקבלן
בדק בית דירה חדשה

בדק בית ששם את האינטרס שלכם במקום הראשון! במחקר שנערך על ידי חוקרים מטעם הטכניון נמצא כי ב-100% מהדירות החדשות ישנם ליקויי בניה, חלקם ליקויים קטנים שאותם יכול כל אדם

קרא עוד >>
בדק בית לדירה יד שניה
בדק בית דירה יד שנייה

בדק בית שיספק לכם את הכלים לבחון את כדאיות הרכישה של הדירה! בשונה מבדק בית לדירה מיד ראשונה במסגרתו מאתרים ליקויים שאותם הקבלן מחויב לתקן, במקרה של דירת יד שנייה

קרא עוד >>
פיקוח דיירים

פיקוח מקצועי שדואג לשמור על אינטרס הדיירים, ופיקוח על התקדמות הפרויקט בהתאם לתוכניות! עם ניסיון בפיקוח וליווי בעשרות פרויקטים של התחדשות עירונית אנו מספקים מעטפת מקצועית שדואגת לפקח על עבודת

קרא עוד >>